LIGA PRVAKA Remi u Torinu, Barcelona jednom nogom u četvrtfinalu!

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka između Arsenala i Barcelone, Katalonci su slavili sa 0:2. , U 71. minuti Barcelona je uspjela stići do prednosti nakon što je Lionel Messi mirno poslao loptu u mrežu, a isti igrač je u 83. minuti nakon dosuđenog jedanaesterca matirao Čecha za konačnih 2:0 na Emiratesu.

Prvi susret osmine finala Lige prvaka između Juventusa i Bayerna okončan je rezultatom 2:2, nakon što su gosti iz Munchena vodili sa 2:0.

U 44. minuti utakmice Arjen Robben je primio loptu na desnoj strani, uspio je prebaciti na drugu stativu gdje je utrčao Costa koji je vratio loptu na sredinu peterca, a tamo se nalazio Thomas Muller koji je bez problema pogodio prazan gol Juventusa.

Nakon deset minuta drugo poluvremena Bayern je poveo sa 2:0 u Torinu. Lopta je usljed brzog kontra napada došla do ArjenaRobbena koji je u kaznenom prostoru prebacio loptu na lijevu nogu i neodbranjivo pogodio donji desni ugao Buffonova gola.

Deset minuta kasnije Dybala je pogodio za 2:1. Mario Mandžukić je nesebičnim dodavanjem poslao loptu u prostor za Dybalu koji je sam izbio pred Neuera i pogodio za 1:2.

Rezervista Sturaro je savladao Neuera za poravnanje na 2:2 i veliko slavlje navijača Juventusa u Torinu.

Na “Avazovom” portalu mogli ste večeras pratiti uživo tekstualni prenos utakmica osmine finala Lige prvaka

90′ Okončane su večerašnje utakmice. Juventus – Bayern 2:2, Arsenal – Barcelona 0:2.

90` Sudijke nadoknade u Londonu i Torinu.

86` Odlične utakmice u drugom poluvremenu. Navijači Juventusa mogu biti prezadovoljni nakon što su njihovi igrači gubili s 0:2.

84`  GOOOOOOOOOOOOOOL! Drugi gol Messija u Londonu!  Lionel Messi s jedanaesterca je postigao gol kojeg je skrivio Flamini.

78` Sreća za Arsenal. Luis Suarez je pogodio stativu nakon odlične asistencije Lionela Messija. Redaju se prilike u Londonu.

76` GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Juventus je izjednačio na 2:2. Strijelac je Stefano Sturaro.

72Welbeck umjesto Girouda. Odlična utakmica u Londonu nakon gola Messija.

71` GOOOOOOOOL! Messi donio vodstvo Barci u Londonu. Odlična kontra Barcelone, Suarez za Neymara, ovaj za Messija koji hladnokrvno pogađa za 0:1.

68′ Odlična prilika za Juventus. Mandžukić je oteo loptu u svojoj polovini, prešao je dvojicu igrača i s vrha šesnaesterca dao je loptu za Cuardada koji je snažno opalio, ali i dalje preslabo za Neuera.

67` Lionel Messi je ostao sam na 20 metara, šutao, ali ga je sjajno izblokirao Koscielny.

65`  Sjajna prilika za Barcelonu. Luis Suarez je oštro šutirao, ali niko od saigrača nije bio u blizini gola.

63` GOOOOOOL! Juventus je smanjio na 1:2, strijelac Paulo Dybala na asistenciju Marija Mandžukića.

60Ter Stegen spašava Barcelonu, odbranio je udarac glavom Girouda sa sedam-osam metara.

55` GOOOOOOL! Bayern golom Robbena vodi s 2:0 u Torinu. Igrači Bayerna su povukli kontru, lopta je došla do Arjena Robbena koji je u kaznenom prostoru prebacio loptu na lijevu nogu i neobranjivo pogodio u donji desni ugao Buffonovog gola!

55Nova dobra akcija Barcelone. Odbrana Arsenala je odlično intervenisala. Sve bolja utakmica u Londonu.

51` Ova mapa najbolje govori kakvo smo poluvrijeme gledali. Totalna dominacija Bayerna.

50` Povrijeđenog Chamberlaina mijenja Walcott u ekipi Arsenala.

49′  Odlična šansa za Neymara. Izišao je jedan na jedan s Cechom ali je golman Arsenala odlično interevenisao. Bolja igra Barce na početku drugog  poluvremena.

46′ Hernanes je u igri umjesto Marchisija. Prva promjena u Juventusu odmah na poluvremenu.

46′ Počela su druga poluvremena na večerašnjim susretima.

45′ Okončana su prva poluvremena na obje utakmice. Thomas Muuler je donio vodstvo Bayernu u  Torinu. Bez golova u Londonu u meču Arsenala i Barcelone.

44′ Pritisak Barce u zadnjoj minuti utakmice. Suarez je s 3 metra promašio gol.

43 GOOOOOOOL! Bayern vodi 1:0 u Torinu, strijelac Thomas Müller! Arjen Robben je primio loptu na desnoj strani, uspio je prebaciti na drugu stativu gdje je utrčao Costa koji je vratio loptu na sredinu peterca, a tamo se nalazio Thomas Muller koji je bez problema pogodio prazan gol Juventusa.

41′ Costa je ubacio s lijeve strane, Buffon je odbio loptu do Arjena Robbena koji je ispremiješao odbranu Juventusa, ali previše se zaigrao i izgubio je loptu.

40‘ Ostalo je još pet minuta do kraja prvog poluvremena, bez golova u Londonu i Torinu.

36 Loše je izveo slobodan udarac Lionel Messi, očistila je odbrana Arsenala.

35 Brza akcija Barcelone, lopta je došla Messija koji je došao u prodor i srušen je na 18-19 metara od gola.

30′ Bernat je odlično šutirao s vrha šesnaesterca, Buffon je nespretno reagovao, ali je uspio nekako izbaciti loptu u aut.

juve-bayern

26Tvrde utakmice u Londonu i Torinu. Arsenal ima više loptu u svom posjedu, a Bayern i Juventus igraju utakmicu bez mnogo prilika u Torinu.

22Odlična prilika za Arsenal ali je Chamberlain loše šutirao. Sve bolja utakmica u Londonu.

20Žuti Douglasu Costi, napravio je oštar prekršaj na Cuadradu. Zaoštrava se utakmica između Bayerna i Juventusa.

14Igrači Bayerna imaju više loptu u svom posjedu, ali bez većih prilika i u Torinu.

12` Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić je izborio prvi korner na utakmici. Bez velikih prilika u Londonu.

8′ Igra se vrlo čvrsto, agresivno u Torinu. Igrači Bayerna imaju inicijativu, ali Juventus se disciplinirano brani.

7 Ponovo pritisak Arsenala, Ramsey je šutirao ali je ponovo odbrana Barcelone dobro reagovala.

6` Monreal je već požutio nakon prekršaja na Rakitiću.

3 Igrači Arsenala su na početku utakmice zaprijetili ekipi Barcelone, ali odbrana Barce je dobre reagovala.

2 Mandžukić je odmah testirao Neuera. Golman Bayerna s lakoćom je ukrotio pokušaj hrvatskog napadača.

1′ Počele su obje večerašnje utakmice osmine finala Lige prvaka.

———————————————————————————————————————–

20:30 Ostalo je još 15 minuta do početka dva duela u kojim se očekuje odličan nogomet.

20:14 Sa Nou Campa su se u sklopu psihološke pripreme za večerašnji obračun odlučili za nešto drugačiji pristup.  Suparnike ne plaše svim onim što im mogu i hoće raditi MSN, nego su podsjetili da je Arsenalu zabijao i čovjek sa Barcine klupe i to ne neko od rezervi, nego njen trener Luis Enrique.

Aktuelni trener Barcelone uspješno je igrao za ovaj klub punih osam godina (1996-2004), nakon što je na Nou Camp senzacionalno došao iz Reala.

Sa Barcelonom je osvojio gotovo sve, postao kapiten i ljubimac navijača, a među uspjehe ubraja i golove jednoj od najjačih generacija Arsenala.

20:10 Trener Arsenala Arsene Wenger je izjavio da će u večerašnjoj utakmici u Ligi prvaka napasti, kako je rekao, najjaču Barcelonu u historiji.

Ipak, uoči utakmice naglasio je da je veoma teško čuvati svakog fudbalera Barcelone.

– Individualno, sve njihove igrače užasno je teško zaustaviti. Moramo pronaći način da zaustavimo njihov kolektiv. Suareza u utorak moramo utišati. Ovo je naša najbolja prilika, nije bitno koliko je ona velika. Moramo je zgrabiti i napasti ih – rekao je Wenger.

082714-soccer-arsenal-manager-arsene-wenger-hl-pi

Istakao je šta je najbitnije uraditi da Arsenal zadrži kakve takve šanse.

– U ovako bitnoj utakmici koju igramo na domaćem terenu, ne smijemo biti glupi. Često pobijedimo u gostima, a kod kuće primimo glupe golove. Moramo izbalansirati odbranu i napad- rekao je Wenger.

20:05 Treneri Arsenala, Barcelone, Juventusa i Bayerna su se već odlučili sa kojim će igračima istrčati na teren od prve minute.

Arsenal – Barcelona

Arsenal: Čech, Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Coquelin, Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Özil, Alexis, Giroud.

Barcelona: Ter Stegen, Alves, Piqué, Mascherano, Alba, Busquets, Rakitic, Iniesta, Neymar, Suárez, Messi.

Juventus – Bayern

Juventus: Buffon, Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra, Cuadrado, Khedira, Marchisio, Pogba, Mandžukić, Dybala.

Bayern: Neuer; Lahm, Kimmich, Alaba, Bernat; Thiago, Robben, Vidal, Müller, Costa, Lewandowski.

20:00 U najelitnijem fudbalskom takmičenju Evrope u 20.45 sati nas očekuju uzbudljivi mečevi.

U Londonu Arsenal dočekuje moćnu Barcelonu, dok će Torino biti centar sudara Juventusa i Bajerna.

Niko nije bolje upoznat o snazi “Blaugrane” nego francuski stručnjak na klupi engleskog kluba Arsen Venger (Arsene Wenger). Katalonski div ih je već dva puta izbacio 2010. i 2011. godine.  Barcelona je kao nikad prije favorit da postane prvi klub koji će odbraniti titulu u ovom prestižnom takmičenju.

U prilog tome ide i “raspucanost” Suareza i Nejmara koji su već sakupili 85 zajedničkih golova ove sezone.

Ekipa Arsenala je umalo dobila neočekivan poklon od Luisa Suareza pred Barcino gostovanje na Emiratesu i to nakon što je napadač Katalonaca zaboravio svoj pasoš pred put u London.

suarez-messi-11

Ipak, na žalost mnogih navijača Arsenala, jedan od uposlenika Barcelone se vratio do kuće Urugvajca i pokupio njegov pasoš tako da je Suarez mogao putovati do Londona sa svojim saigračima.

U  drugoj utakmicu u Torinu će “udariti junak na junaka”. Impresivna je statistika Juventusa i Bajerna uoči ovog megdana. “Stara dama” nije izgubila u 15 mečeva, a posljednjih osam nije primila pogodak.  S druge strane, ekipa Pepa Guardiole postigla  je nevjerovatnih 56 golova u 22 odigrana kola Bundeslige.

Čileanski veznjak Arturo Vidal igrao je u Juventusu, s kojim je osvojio četiri uzastopne titule prvaka, a sada je član bavarske mašinerije.

Već je izjavio da mu je Juventus u srcu, ali da će sve dati da Bajern prođe ovaj dvomeč, kao i da se stalno čuje sa svim bivšim saigračima, s kojima je u odličnim odnosima.

Izvor: Dnevni avaz