Liverpool i Arsenal podijelili bodove u derbiju kola: Viđeni sjajni golovi

Fudbaleri Liverpula odigrali su neriješeno sa ekipom Arsenala u derbiju 18. kola engleskog Premijeršipa, a rezultat je na kraju susreta glasio 1:1.

Na susretu viđeno je mnogo prilika, ali većinski u prvom dijelu susreta, kad su i pala dva pogotka.

Poveo je Arsenal već u 4. minuti, kada je brazilski defanzivac bio najviši poslije centaršuta iz jednog slobodnog udarca.

Gol pogledajte ovdje

Do izjednačenja, ali i konačnog rezultata došlo je u 29. minuti. Desni bek Liverpula Aleksander Arnold poslao je dugu loptu, koja je došla do Mohameda Salaha. Egipćanin je promiješao odbranu “Topnika”, a onda topovskim udarcem matirao i golmana Raju.

Gol pogledajte ovdje.

Do kraja susreta obje ekipe su imale svoje prilike da odnesu sva tri boda, ali susret je završen bez pobjednika.

Arsenal će i nakon ovog kola ostati prvoplasirani na tabeli engleske Premijer lige sa 40 osvojenih bodova. Liverpul ih prati sa 39, koliko ima i trećeplasirana Aston Vila.