Liverpool pregazio Manchester United (7:0) u najvećem engleskom derbiju

Nogometaši Liverpoola pregazili su na Anfieldu u 26. kolu Premiershipa ekipu Manchester Uniteda rezultatom 7:0 te su tako najavili povratak u borbu za pozicije koje vode u Ligu prvaka.

Liverpool je od početka utakmice dominirao u posjedu lopte te su stvorili nekoliko dobrih prilika, a u vodstvo su došli dvije minute prije kraja prvog poluvremena. Lopta je krenula od golmana, a na kraju je Robertson uposlio Gakpa koji rutinski pogađa za 1:0.

United je pravu katastrofu doživio u drugom poluvremenu pa su izdržali samo dvije minute prije nego što je Nunez pogodio nakon asistencije Elliotta. Samo tri minute kasnije novi šok za Crvene vragove. Salah je sjajno probio po desnoj strani i uposlio raspoloženog Gakpa za velikih 3:0.

Nije se tu Liverpool zaustavio pa su do vrha napunili mrežu ošamućenog Uniteda. Salah se u 66. minuti sjajno snašao i zakucao loptu u mrežu, a devet minuta kasnije Nunez postiže svoj drugi pogodak nakon centaršuta Hendersona.

Na 6:0 povećao je Salah sedam minuta prije kraja meča čime je postao najbolji strijelac kluba u historiji kada su u pitanju utakmice Premiershipa. Konačnih 7:0 za potpuni košmar Uniteda postavio je Firmino u 88. minuti susreta.

Inače, ovo je treći od posljednja četiri međusobna duela da su Redsi razbili svog rivala. Prethodno su dvije utakmice završene rezultatima 4:0 i 5:0.

Liverpool je današnjom pobjedom prestigao Newcastle i sada se nalazi na petom mjestu Premiershipa, dok je United na trećoj poziciji. U narednom kolu Liverpool gostuje Bournemouthu, dok će United dočekati Southampton.

Rezultat i strijelci:

Liverpool – Manchester United 7:0 (Gakpo 43′ 50′, Nunez 47′, 75′, Salah 66′, 83′, Firmino 88′)