Liverpool protutnjao Mariborom, remi Reala i Tottenhama (FOTO)

U utorak navečer su odigrane trećeg kola Lige prvaka u grupama E, F, G i H.

N1

U okviru grupe E Liverpool je u gostima deklasirao ekipu Maribora rezultatom 0:7. Prvak Slovenije nije imao nikakve šanse protiv ‘Redsa’. Za veliku pobjedu ekipe s Anfielda po dva puta su pogodili Salah i Firminho i po jednom Coutinho, Alex Oxlade-Chamberlain i Trent Alexander-Arnold.

U drugom meču iste grupe u Moskvi snage su odmjerili Spartak i španska Sevilla. Nakon 90 minuta na semaforu je stajao rezultat 5:1. Domaći su poveli golom Quincyja Promesa u 18. minuti, a izjednačio je Simon Kjaer u 30. U nastavku za Spartak su pogodili LorenzoMelgarejo, Denis Glushakov, Luiz Adriano i Promes.

Reuters

U grupi F Manchester City je odigrao odličan meč protiv Napolija i slavio na Etihadu rezultatom 2:1.

‘Građani’ su poveli golom Sterlinga u 9. minuti, a Gabriel Jesus je povećao prednost u 13. Mogli su Italijani u 38. minuti do gola, ali je Dries Mertens promašio jedanaesterac. U drugom poluvremenu, u 72. minuti, dosuđen je novi jedanaesterac za Napoli, a ovaj put je pogodio Diawara.

U drugom meču ukrajinski Shakhtar je slavio na gostovanju u Rotterdamu protiv Feyenoorda rezultatom 1:2 preko Bernarda koji je dva puta pogodio.

Reuters

Grupa G ponudila je mečeve Monaco – Besiktas i RB Leipzig – Porto. Turski predstavnik je slavio u Francuskoj 1:2, dok je Leipzig savladao ekipu Porta 3:2.

Reuters

U poslednjoj grupi H večerašnjeg programa APOEL i Borussija iz Dortmunda su odigrali neriješeno 1:1 u Nikoziji. Ekipa iz Kipra je povela preko Pote, a izjednačio je SokratisPapastathopoulos.

Odličan meč odigran je i na Santiago Bernabeu gdje je Real Madrid dočekao londonski Tottenham. Gosti su poveli autogolom Raphaela Varanea nakon što je Kane petom šutirao prema golu Navasa. Izjednačio je Cristiano Ronaldo pogotkom sa bijele tačke u 43. minuti.