Lulić i Švicarska postali prvaci svijeta, bivši Zmaj poručio: Ja sam pravi Švicarac

Reprezentacija Švicarske u fudbalu na snijegu osvojila je prvo mjesto na Svjetskom prvenstvu u Arosi.

Najbolji igrač selekcije bio je bivši reprezentativac BiH Senad Lulić. Švicarska je u finalu savladala Njemačku sa 3:1, a Lulić je turnir završio sa sedam postignutih golova.

“Ja sam pravi Švicarac. Sa pasošem i ostalim. Ovdje sam odrastao i živim”, kazao je bivši Zmaj za Blick nakon osvajanja titule.

Lulić je dres naše selekcije nosio 57 puta, a na ovom turniru uešsvovali su brojni asovi kao što su Roman Weidenfeller, Ronald de Boer, Wesley Sneijder, Mladen Petrić, Ivan Klasnić, Vincenzo Iaquinta, Mikaël Silvestre.

On je profesionalnu karijeru završio 2021. godine, a najveći trag ostavio je igrajući za rimski Lazio gdje je nastupao deset godina.

Autor: N1 BiH