Ma, kakav Ronaldo: Džeko ‘ukrao šou’ u prvom kolu Serije A

Fudbaleri Rome pobijedili su večeras u gostima Torino sa 1:0 u okviru 1. kola Serije A.

Roma je zaista bila bolji rival u ovom meču i na kraju je sasvim zasluženo stigla do pobjede i to u posljednjim minutama meča.

Vučica je sjajno ušla u susret i imala je nekoliko dobrih prilika u prvom dijelu prvog poluvremena, ali nije imala sreće. Kolarov je nakon pasa Džeke imao prvu šansu, ali je pogodio stativu, da bi nakon toga i naš Dijamant bio u prilici, ali je i on pogodio stativu. Do kraja oprvog dijela nije bilo većih prilika, pa je ostalo 0:0.

Početkom nastavka Iago Falque je pogodio za vodstvo domaćih, ali gol je poništen zbog ofsajda i to nakon upotrebe VAR tehnologije. Roma je napadala sve do kraja meča, ali opet nije imala sreće. Džerko je bio u još jednoj sjajnoj prilici, ali je ponovo pogodio stativu.

Ipak, Dijamant je pokazao kakva je klasa u 90. minuti kada je nakon asistencije Justina Kluiverta sjajno pogodio lijevom nogom suprotni ugao gola domaćih zua pobjedu svog tima.

Roma naravno sada ima tri boda, dok će Torino prve bodove tražiti u narednom kolu.