Maestralni Edin Džeko odveo Romu u polufinale Evropske lige

Nogometaši Rome plasirali su se u polufinale Evropske lige nakon što su u dvije utakmice bili bolji od Ajaxa ukupnim rezultatom 3:2, a velike zasluge za ovaj uspjeh idu na dušu kapitenu reprezentacije BiH Edinu Džeki koji je pogodio u večerašnjem meču (1:1).

U prvoj utakmici odigranoj u Amsterdamu bilo je 2:1 za Romu pa je Vučica bila veliki favorit za prolazak dalje. Ajax se tako i postavio na utakmici u kojoj su imali inicijativu od samog početka meča. Ipak, u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka.

Već u četvrtoj minuti nastavka Ajax dolazi do pogotka, a strijelac je bio Brobbey na asistenciju Schuursa. Malo kasnije bio je poništen gol Tadića zbog prekršaja nakon što je bio provjeren putem VAR-a.

Nastavio je Ajax dominirati, a onda se po ko zna koji put za Romu ukazao Džeko. Postigao je pogodak za 1:1 i tako praktično donio prolaz svom timu. Do kraja nije bilo promjena pa su igrači Rome mogli slaviti prolazak u polufinale.

Tamo ih čeka Manchester United koji je u dva meča bio bolji od Granade. U Španiji je bilo 2:0 za Crvene Vragove, a identičan rezultat bio je i večeras na Old Traffordu. Golove za United postigli su Cavani te Vallejo poslavši loptu u svoju mrežu.

Prolaz u polufinale ostvario je i Arsenal koji je večeras demolirao Slaviju u Pragu. Dvostruki strijelac bio je Laccazette, dok su po gol zabili Pepe i Saka za ukupnu pobjedu 4:0. Arsebal će u polufinalu Evropske lige igrati protiv Villarreala koji je večeras iz Evrospke lige izbacio Dinamo.