Manchester United savladao Atalantu nakon spektakularnog preokreta

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su na Old Traffordu u 3. kolu Lige prvaka ekipu Atalante rezultatom 3:2 i to nakon velikog preokreta jer su na poluvremenu gubili sa čak 0:2.

Gosti iz Italije su sjajno otvorili meč pa je Pašalić već u 15. minuti pogodio za 0:1. Nakon pola sata igre Atalante je udvostručila vodstvo, a sada je strijelac bio Demiral.

Pokušavao je United izjednačiti do odlaska na odmor, imali su nekoliko opasnih situacija, ali promjene rezultata nije bilo. Ipak, u osmoj minuti nastavka Rashford smanjuje rezultat nakon briljantne asistencije Fernandesa.

Krenuo je United silovito po izjednačenje, a do njega su stigli 15 minuta prije kraja meča. Ponovo je u ulozi asistenta bio Fernandes, a sada se u šesnaestercu gostiju najbolje snašao kapiten Maguire koji pogađa za 2:2.

Nije se United tu zaustavio pa je šest minuta kasnije nakon odličnog centaršuta Shawa još bolje skočio Ronaldo i zatresao mrežu za konačnih 3:2.

U drugoj utakmici ove grupe, Villarreal je u gostima pobijedio Young Boyse rezultatom 4:1. Za goste su pogađali dvostruki strijelac Moreno, Pino i Chukwueze, a za domaće Elia.

United je sada u prvi u grupi F sa šest bodova, Atalanta i Villarreal imaju po četiri, dok je Young Boys na četvrtoj poziciji s tri osvojena boda.

Utakmicu bez pogodaka večeras su na stadionu Pierre-Mauroy odigrali Lille i Sevilla. Ranije u ovoj grupi Salzburg je pobijedio Wolfsburg rezultatom 3:1.

Prvi na tabeli je Salzburg sa sedam bodova, Sevilla na drugom mjestu ima tri, a Lille i Wolfsburg imaju po dva osvojena boda.

Rezultati i strijelci grupe F:

Manchester United – Atalanta 3:2 (Rashford 53′, Maguire 75′, Ronaldo 81′ – Pašalić 15′, Demiral 29′)

Young Boys – Villarreal 1:4 (Elia 77′ – Pino 6′, Moreno 16′, 89′, Chukwueze 90+2′)