Meč konačno završen: Barcelona ubjedljiva, golman Cadiza herojski spasio život navijaču

Utakmica između Cadiza i Barcelone završena je rezultatom 0:4 u petom kolu španske Primere, a pratila se s posebnom pažnjom zbog prekida nakon što je jedan navijač doživio srčani zastoj.

U prvom poluvremenu utakmice nije bilo golova. No, u nastavku su Frenkie de Jong i Robert Lewadnowski pogodili za sigurno vodstvo Barcelone.

Činilo se da se samo čeka kraj susreta, a onda smo vidjeli neželjene scene na tribinama. U 81. minuti jednom navijaču je pozlilo na tribinama, a ispostavilo se da je u pitanju srčani zastoj.

Sudija Carlos del Cerro Grande odmah je prekinuo meč, a prekid je trajao 50 minuta. Toliko je trebalo ljekarskoj ekipi da dobiju pozitivan kontakt navijača kako bi ga prebacili u bolnicu.

Nakon što su dali sve od sebe, navijač je pokazao znakove života i procijenjeno je da je transport u bolnicu moguć. Najveći heroj dana je golman Cadiza Conan Ledesma koji je pretrčao cijeli teren kako bi donio defibrilator i bacio ga ljekarima u ruke na tribine.

Utakmica se nastavila nakon 50 minuta, a u završnici su gosti postigli još dva gola. Pogađali su Ansu Fati i Ousmane Dembele za konačnih 0:4.