Melo i Knicksi srušili prvake, Denver bolji od Oklahome

c anthonyNa parketima u NBA ligi sinoć su odigrana samo dva susreta. New York Knicksi upisali su veliku pobjedu protiv aktuelnih NBA prvaka.

Knicksi su u svom Madison Square Gardenu savladali Miami Heat rezultatom 102:92. Ekipa iz New Yorka do pobjede je došla u drugom poluvremenu. Nakon prve 24 minute susreta Miami je imao pet poena prednosti.

Domaće je do pobjede vodio Carmelo Anthony sa 29 posignutih poena, osam skokova i pet asistencija. Andrea Bargnani je dodao 19 poena, uz šut iz igre, 9-13. Na drugoj strani 32 poena ubacio je LeBron James, dok je Wade dodao 23.

U drugoj utakmici večeri Denver Nuggetsi su slavili protiv Oklahoma City Thundera rezultatom 101:88. Domaće je do pobjede vodio Ty Lawson sa 16 postignutih poena i čak 14 asistencija. Randy Foye je postigao 24 poena. Na drugoj strani Kevin Durant susret je završio sa 30 postignutih poena.