Milan potopio Dinamo u Zagrebu, porazi Reala i Juventusa

25.10.2022., stadion Maksimir, Zagreb - UEFA Liga prvaka, 5. kolo, skupina E, GNK Dinamo - AC Milan. Dino Peric, Olivier Giroud Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Kompletirano je peto kolo grupne faze Lige prvaka u grupama E, F, G i H, a Milan je na Maksimiru deklasirao Dinamo savladavši ga s velikih 4:0.

Stigli su Rossoneri tako do jako važne pobjede koja im daje velike šanse da na kraju završe kao drugi u grupi i plasiraju se u osminu finala.

Mrežu Modrih večeras je načeo Gabbia u 39. minuti, a onda u drugom poluvremenu pogađaju i Leao i Giroud, da bi sudbinu Dinama autogolom zapečatio Ljubičić.

Rade Krunić je priliku za igru dobio od 52. minute, kada je na teren ušao umjesto De Ketelaerea, a Milan je sada na drugom mjestu grupe sa 7 bodova. Chelsea je lider sa 10, a bod manje od Milana ima trećeplasirani RB Salzburg. Dinamo je posljednji sa 4.

Od Lige prvaka se oprašta Juventus, koji je večeras poražen od Benfice sa 4:3 u Portugalu, dok je PSG u meču iste grupe demolirao nemoćni Maccabi iz Haife sa 7:2.

Messi i Mbappe su postigli po dva gola, po jedan su dali Neymar i Soler, dok je jednom svoju mrežu tresao Goldberg.

Juve je gubio sa 4:1 od Benfice, a onda je u tri minuta postigao dva gola i u finišu se vratio u meč preko Milika i McKennieja. Prethodno je strijelac za Staru damu bio Moise Kean, a za Benficu su pogađali Antonio Silva, Joao Mario i dva puta Rafa Silva.

Benfica je tako osigurala drugo mjesto, a PSG je prvi. Oba tima imaju po 11 bodova, Juve i Maccabi su na po 3.

Poraz je doživio Real Madrid, od kojeg je na domaćem terenu s 3:2 bio bolji RB Leipzig. U vodstvo je njemački tim doveo Gvardiol, da bi prednost duplirao Nkunku.

Preko Viniciusa se u 44. minuti Real vraća u igru, ali u nastavku pobjedu domaćih ovjerava Werner. Rodrygo je u posljednjim trenucima s penala samo mogao ublažiti poraz Kraljeva…

Real je ostao prvi na tabeli i siguran je učesnik osmine finala, pošto su remizirali Shakhtar i Celtic (1:1). RB Leipzig je drugi s bodom manje od Reala.

U utakmici Dortmunda i Manchester Cityja nismo vidjeli golove.