Minimalan poraz: Podmlađeni bh. rukometaši pružili žestok otpor favoriziranim Mađarima

Rukometna selekcija Mađarske danas je u Budimpešti u prijateljskom meču savladala BiH sa 26:24.

Selektor našeg tima Ivica Obrvan u ovom susretu je pretežno računao na mlađe igrače i istakao je sam rezultat nije imperativ, već da vidi koliko mogu naši mladi rukometaši u ovom trenutku.

Podmlađena selekcija BiH je pružila veoma dobar otpor favoriziranom domaćinu i na kraju izgubila sa dva gola razlike.

Mađari su na poluvrijeme otišli sa prednošću od 14:11, da bi na kraju slavili sa 26:24.

Najefikasniji u našem timu bio je Luka Perić sa pet golova, dok su Senjamin Burić, Edin Klis i Vladimir Vranješ zabili po tri.

Admir Ahmetašević imao je osam odbrana, a Benjamin Burić pet.

“Iako smo izgubili utakmicu, imam razloga da čestitam igračima na kvalitetnom zalaganju protiv jedne od najboljih pet reprezentacija sa posljednjeg Svjetskog prvenstva. Mogli smo na kraju i pobijediti, mada rezultat nije bio u prvom planu. Ja kao selektor mogu biti zadovoljan onime što su igrači pružili”, rekao je Obrvan i dodao:

“Sutra u 12 sati igramo novu utakmicu. Priliku će dobiti svi igrači, a dvojica drugih golmana će braniti po jedno poluvrijeme. Nadam se da će pristup biti jednak i da ćemo ovu sedmicu zaključiti kvalitetno te da ćemo izvući puno zaključaka pred predstojeće Europsko prvenstvo.

Mađarska i BiH će sutra odigrati još jedan prijateljski meč u Budimpešti i to od 12,15 sati.