Miralem Pjanić nije teže povrijeđen

Miralem-Pjanic-Roma_2890082Sastav Rome sinoć je sa 3:0 poražen u derbiju na gostovanju kod Juventusa u Torinu u okviru 18. kola italijanske Serije A.

Ipak, nakon jednog oštrog starta Giorgija Chiellinija prvom poluvremenu, tačnije u 34. minuti utakmice, bh. reprezentativac Miralem Pjanić ostao je ležati na travnjaku Juventusovog stadiona.

Nakon što mu je ukazana medicinska pomoć Mali princ se svratio na teren i završio prvo poluvrijeme, ali zbog bolova u drugom dijelu utakmice izdržao je samo deset minuta, pa ga je Garcia zamijenio.

Pjanić se žalio na bolove u koljenu, a Vučicini ljekari su se pribojavali povrede ligamenata što bi zahtijevalo duži oporavak.

Srećom po sve navijače Rome, ali i reprezentacije BiH, prema najnovijim informacijama iz Italije ne radi o ozbiljnijoj povredi, te da će se potpunija dijagnoza uraditi u narednim danima.

Pjanićev povratak na teren se može očekivati već u narednoj utakmici Rome, kada na svom Olimpico stadionu igraju protiv Genoe u okviru 19. kola Serie A.