Mirza Bašić donio Bosni i Hercegovini prvi bod protiv Poljske odličnom partijom

Mirza Bašić pobijedio je Kamila Majchrzaka u prvom meču Davis kupa protiv Poljske. Naš teniser je dobio meč nakon predaje Poljaka poslije drugog seta.

Mirza Bašić je odradio dva brza i odlična seta u kojima svom protivniku nije ostavio previše šanse da se vrati u meč. Poljak je bio nervozan pa se sve što se može istaći iz prvog njegovog seta svodi na bacanje reketa od pod nakon što je zapucao lopticu u mrežu i tako izgubio prvi set. Bašić je ovaj set dobio rezultatom 6-4. Drugi set nije bio ništa bolji za Bašićevog protivnika, a naš teniser je dobio i ovaj set dosta uvjerljivo, rezultatom 6-3. Poljak je odlučio da poslije ovog seta odustane, a žalio se i na ozljedu.  Tako je naš teniser osigurao prvi bod za našu reprezentaciju, a drugi meč će odigrati Damir Džumhur protiv Huberta Hurkacza.