Android
Misteriozna smrt mladića (19) na hrvatskom otoku: Otišao na jet-ski pa pronađen mrtav

Leonardo Buči (Leonardo Bucci), 19-godišnji frizer iz Montevarkija u Italiji, preminuo je u četvrtak na otoku Pagu. Okolnosti njegove smrti još nisu poznate, a istraga je u toku. Konačan odgovor o uzroku smrti trebalo bi dati i obdukcijsko vještačenje.
Pronađen mrtav u moru
Mladić je pronađen mrtav u moru nakon što je prethodno unajmio jet-ski. Na odmoru je bio s još trojicom prijatelja, koji su se u međuvremenu vratili u Italiju.
Prema dosadašnjim informacijama, nema direktnih svjedoka događaja. Svaki od mladića u trenutku nestanka vozio je vlastiti unajmljeni jet-ski. Prijatelji su tek prilikom vraćanja plovila primijetili da Leonardo nedostaje, nakon čega je pokrenuta potraga.
Nacionalna središnjica za usklađivanje traganja i spašavanja na moru u Rijeci zaprimila je u četvrtak u 18:39 sati dojavu o nestanku italijanskog državljanina na području Novalje.
U potragu su se uključili službenici Ispostave Lučke kapetanije Karlobag. Prema informacijama koje su dali Leonardovi poznanici, mladić je iz uvale Caska krenuo unajmljenim jet-skijem, zbog čega je potraga usmjerena prema području jugoistočno od Novalje.
Oko 19:49 sati policija je obavijestila MRCC Rijeka da je u blizini mjesta na kojem je prijavljen nestanak pronađeno tijelo muškarca. Potraga je tada obustavljena, a daljnji postupak preuzela je policija.
Otac zatvorio salon
Leonardov otac Marko Buči (Marco Bucci), vlasnik frizerskog salona „Il capello secondo Marco“, u kojem je radio i njegov sin, objavio je emotivnu poruku.
– Zbog užasne tragedije koja je pogodila našu obitelj, salon će zasad biti zatvoren. Pokušat ću ponovno početi raditi što prije. Zaista vam od srca puno zahvaljujem na podršci i prekrasnim porukama koje ste poslali u spomen na Leonarda – naveo je.
Oprostila se i gradonačelnica
Od mladog Italijana oprostila se i gradonačelnica Montevarkija Silvija Kjazai (Silvia Chiassai).
– Dragi Leonardo, u ovom trenutku nisu potrebne velike riječi. Potrebni su tišina, poštovanje i blizina. Tvoj iznenadni odlazak, dok si uživao u trenutku odmora i bezbrižnosti, ostavlja bol koja pogađa sve nas – poručila je.
Dodala je da gubitak tako mladog života pogađa cijelu zajednicu te izrazila saučešće njegovoj porodici.
Leonardo je bio učenik škole I. P. Markoni (I.P. Marconi), koja djeluje u okviru obrazovne ustanove ISIS Valdarno. Iz škole su poručili da su uz njegovu porodicu, a bivšeg učenika opisuju kao mirnog, društvenog i strastvenog mladića.
Leonardo je u novembru trebao proslaviti 20. rođendan.
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
POVEZANE OBJAVE


















