Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila Albaniju

IMG_2771

Na dobroj užarenoj atmosferi na Bilinom Polju u Zenici, sinoć je odigrana utakmica mladih reprezentacija Bosne i Hercegovine i Albanije u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Češkoj. Konačni rezultat utakmice je bio 4:1.

Strijelac vodećeg gola bio je Mešanović u 17. minuti susreta i to uz asistenciju mladog Arežine. Isti grač ponovo je bio asistent kod drugog gola kojeg je sa 25 metara postigao postigao Čajić u 29. minuti.

Albanci su u finišu prvog poluvremena, pokazali malo ozbiljniju igru te time kaznili naše igrače, i ukazali na nepažnju mladih reprezentativaca, te time smanjili rezultat preko Hoxhe-a u 45. minuti utakmice, te su igrači na odmor otišli sa rezultatom 2:1.

Pitanje pobjednika svojim drugim golom riješio je Zeničanin Mešanović i to u 66. minuti utakmice, nakon odlične igre i asistencije Duljevića, te je tako pomenuti igrač "zakucao" pobjedu našeg tima u solo akciji u prvom minutu sudijskog nastavka.

Ono što se moglo zaključiti jeste da je tokom utakmice posjed lopte bio u većem dijelu naših reprezentativaca, što se na kraju moglo i shvatiti povodom rezultata koji je ukrašavao stadion Bilino Polje.

Čestitamo našim momcima na izuzetno dobroj igri i dobrom rezultatu i naravno nadamo se da će postići veliki uspjeh i proći na Evropsko prvenstvo u Češku.

Kako je protekla utakmica, pogledajte u fotogaleriji.