Mladi Zmajevi se uvjerljivom pobjedom osvetili Švicarcima, Demirović postigao dva gola

Naša mlada reprezentacija se tako osvetili svojim današnjim protivnicima budući da su im Švicarci nanijeli jedan od dva pretrpljena poraza u kvalifikacijama.

Sve što su gosti danas u Zenici uradili bila je dominacija na samom otvaranju meča, a najbolju priliku je propustio Domgjoni, čiji je šut majstorski odbranio Trkulja.

Bh. selekcija se nakon deset minuta probudila i potom propustila veliku šansu. Demirović je prebacio loptu na drugu stranu, a onda Menalo iz neposredne blizine pogodio stativu.

Ipak, pet minuta kasnije naši momci su poveli. Demirović je odlično prevario svog čuvara, a onda snažnim udarcem iz neposredne blizine matirao švicarskog golmana.

Nastavljena je dominacija bh. tima, a veliku šansu propustio je Kuzmanović, kada je slabo šutirao iz dobre pozicije.

Već u 34. minuti bilo je 2:0. Gojak je dobro izveo slobodni udarac, golman kratko odbio, a onda je natrčao raspoloženi Demirović i opet pogodio za rezultat prvog poluvremena.

U nastavku se igralo znatno manjim intenzitetom, a dobre prilike propustili su Demirović i Gojak.

Konačnih 3:0 postavio je Čataković u finišu meča kada je zatresao mrežu nakon udarca glavom.

Bosna i Hercegovina se sada učvrstila na prvom mjestu Grupe 8 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo sa pet bodova više od Portugala, koji ima dva meča manje u odnosu na naš tim. Portugal večeras od 20:15 igra svoj meč protiv trećeplasirane Rumunije.