Mladost i Čelik podijelili bodove

U okviru prvog kola lige za opstanak BH telecom Premijer Lige, Mladost DK i Čelik podijeli su bodove u Kaknju. Konačan rezultat ovog zanimljivog duela bio je 3:3.

Nakon početnih odmjeravanja snaga u 9.minuti Mladost DK stiže u vodstvo. Kontra napad po desnoj strani povukao je Šišić koji ubacuje u šesnaesterac u kojem se najbolje snalazi Kuzmanović koji glavom matira Dujkovića. U 22.minuti svoj šut je pokušao i Šećerović no njegov pokušaj ide pored gola. Na sljedeću ozbiljniju priliku čekalo se do 37.minute. Opet je Šišić probio po desnoj strani, lopta dolazi do Aganspahića čiji šut brani Dujković. Samo minutu kasnije Mladost uvećava prednost. Brkić efektno pogađa iz slobodnog udarca za veliko slavlje domaćih navijača. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Početkom drugog poluvremena Čelik je krenuo ofanzivnije. U 48.minuti  igrač Mladosti rukom igra u svom kaznenom prostoru. Siguran sam bijele točke bio je Mahir Karić. Čelik je nastavio ofanzivno. Na sljedeću priliku se čekalo do 60.minute kada nakon centaršuta Dilaver glavom šutira no njegov šut odlazi pored lijeve stative. U 70.minuti penal za Mladost DK. Siguran izvođač bio je Brkić. Na 3:2 smanjuje Haris Dilaver u 85.minuti a poravnanje stiže u 90.minuti kada pogađa Danijal Brković. Dilaver je imao priliku da donese pobjedu Čelika u 92.minuti kada sa 5 metara šutira pored gola.

Mladost DK: Velić, Galić, Laštro, Aganspahić, Kuzmanović, Šišić, Rizvanović, Šećerović, Brkić, Ramović, Isaković

NK Čelik: Dujković, Jusić, Regoje, Hrkać, Bureković, Pezer, Hećo, Stokić, Karić, Brković, Dilaver