MNK “Neimari” i MNK “Željezničar remizirali u utakmici za pamćenje

Derbi 10. kola, ali i prvenstva večeras su u zeničkoj Areni “Husejin Smajlović” pred oko 1.000 gledalaca odigrali MNK “Neimari” iz Zenice i MNK “Željezničar” iz Sarajeva. Na kraju utakmica je okončana bez pobjednika 5:5.

U ovaj duel ekipa iz Sarajeva ušla je s 18 bodova na svome kontu, dok je tim iz Zenice osvojio 15 bodova u dosadašnjem dijelu sezone. Treba istaći da je prvi duel ovih ekipa u Sarajevu završen pobjedom Željezničara 2:1, tako da su Zeničani danas tražili pobjedu s kojom bi izbili na čelo tabele.
Veliki hendikep za domaći tim bio je što su u duel ušli bez dvojice ponajboljih igrača Sulejmana Salkića i Seldina Zatagića, što se večeras itekako osjetilo u igri. Utakmicu su bolje otvorili gosti koji su u 5.minuti poveli 0:1 a strijelac je bio Emir Gekić. Zeničani su potom krenuli s brojnim napadima prema golu gostiju, ali golman Željezničara bio je sjajan. Dok su domaći promašivali, gosti iz Sarajeva su pogađali gol, za 0:2 u 12. minuti pogodio je Ivica Marić. Nisu se izabranici Mersida Burekovića predavali, te su u 16. minuti golom Erdina Ramića smanjili na 1:2. Mogli su Neimari i do izjednačenja, ali su propustili veliku šansu, a već u sljedećem napadu u 18. minuti za 1:3 za ekipu Željezničara pogađa Anes Đapo. Rezultat na poluvremenu bio je 1:3 za goste iz Sarajeva.

Drugo poluvrijeme očekivano na krilima svojih navijača sjajno otvaraju domaćini, a gol za 2:3 u 24.minuti postiže Erdin Ramić. Nastavili su Zeničani s napadima, a izjednačenje stiže u 26.minuti za 3:3 pogodio je Hadis Krehmić. Pravi delirijum nastao je u Areni, kada je u 27. minuti za 4:3 postigao sjajni Erdin Ramić. Kada se očekivalo da Zeničani postignu još koji gol gostima i iskoriste veoma loš period igre Željezničara, gosti iz Sarajeva stižu do izjednačenja u 31. minuti gol za 4:4 postigao je Ivica Marić. Taj gol kao da je paralizirao Zeničane, što su gosti iskoristili te u 34. minuti preko Ivice Marića stižu do 4:5. Do kraja utakmice izabranici Mersida Burekovića krenuli su na sve ili ništa, a gol za izjednačenje 5:5 u 37. minuti postigao je Hadis Krehmić. Nisu imali snage igrači Neimara da dođu do novog gola, tako da je meč okončan bez pobjednika 5:5 (1:3) što je možda i najrealniji rezultat, kada se gleda cijela utakmica.