Mogu li rukometaši iskoristiti prvu meč-loptu?

rukometna repkaRukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras igra važnu utakmicu kvalifikacija za SP u Kataru 2015. godine protiv Estonije.

Izabranici Dragana Markovića od 17 sati, u Vitezu, uz nadamo se veliku podršku s tribina, odmjerit će snge s Estoncima, što će biti prilika da obezbijedimo plasman u baraž za SP u Kataru 2015.

U prve četiri utakmice bili smo stopostotni sa četiri pobjede. Savladali smo Portugal kod kuće, Estoniju u Tallinu, zatim velika pobjeda nad neugodnom Latvijom u Vitezu, da bi istu selekciju porazili u gostima. Bitno je ostati neporažen večeras protiv Estonije, ali pokušati izbjeći “crne rupe”.

Možemo li bez crnih minuta?

Nažalost, u skoro svakom meču prolazimo crne minute. U gostima protiv Latvije smo vodili 18:11, pa smo na kraju jedva došli do pobjede. Nešto slično dogodilo se i u onom duelu s Latvijcima u Vitezu. Često sami sebi zadamo probleme, a selektor Marković razloge u pojedinim lošim periodima igre vidi u slaboj minutaži koju naši igrači imaju u svojim klubovima.

“Problem je što naši igrači imaju malu minutažu u svojim klubovima i to je evidentno. Savić ne igra šest mjeseci, Čelica je bio povrijeđen, Prce dva mjeseca nema kluba… Treba to sve nadoknaditi i iskompezirati, ali hvala Bogu uspjeli smo. Jako sam ponosan i zadovoljan, kazao je Marković, dok je golman Nebojša Grahovac dodao:

Favoriti smo bili i prije dvije godine, ali…

“Sve ekipe, pa i one najveće, imaju rupe. Mi to nekako malo više istaknemo, vratimo protivnika u igru, što ne bi trebali raditi, ali to je na selektoru i stručnom štabu, da pronađu rješenje i da to spriječe”.

“Što se tiče Estonije, mislim da bi trebali pobijediti. Veliki smo favoriti, ali prije dvije godine smo od iste te ekipe izgubili iako smo imali jača imena na papiru. Treba dati stoposto u tom meču, pa onda razmišljati o Portugalu”, dodao je naš golman.

Halilbegović i Vranješ upitni

Na jučerašnjem treningu naše rukometne reprezentacije u Vitezu povrijedio se Halilbegović, a upitan je nastup sjajnog Vranješa.

No, kako bilo, očekujemo da naši rukometaši od 17 sati ostave srce na parketu dvorane u Vitezi i rezultat ne bi trebao izostati. Pobjedom bi, podsjećamo, obezbijedili svoje mjesto u baražu.