Monaco u sjajnoj utakmicu izbacio City, i Atletico u četvrtfinalu

Monaco se pobjedom (3:1) nad Manchester Cityjem plasirao u četvrtfinale Lige prvaka.

Ekipa Leonarda Jardima tako je zbog “gola u gostima” stigla među osam najboljih ekipa elitnog klupskog takmičenja, Man. City je u prvoj utakmici slavio 5:3. I u Monte Carlu se igrao sjajan nogomet, sve je bilo kao i uprošlom dvoboju istih suparnika.

Monaco je briljirao u prvom dijelu, potpuno nadigrao Man. City, dok je družina Josepa Guardiola oduševila u nastavku. Gosti su svim silama krenuli prema Subašiću, dominirali u drugih 45 minuta, ali ostali korak prekratki.

M3—1C by clipsbh

Golove za domaćina su postigli Kylian Mbappe u 8., Fabinho u 29., i Tiemoue Bakayoko u 77. minuti utakmice, dok je jedini gol za City postigao Leroy Sane u 71. minuti.

Atletico je veliki korak prema četvrtfinalu napravio već u prvoj utakmici kada su dobili Bayer 4:2 u Leverkusenu, a prolaz su potvrdili danas s 0:0 na Vicente Calderonu.

Ranije su se u četvrtfinale Lige prvaka plasirali Bayern Minhen, Real Madrid, Barcelona, Borussia Dortmund, Juventus i Leicester.