Moskva blokira WhatsApp, kompanija najavljuje borbu za korisnike

Moskva blokira WhatsApp, kompanija najavljuje borbu za korisnike

U saopćenju kompanije, koja je u vlasništvu Meta Platforms, navedeno je da njene usluge omogućavaju ljudima sigurnu komunikaciju – nešto što, kako tvrde, Rusija pokušava spriječiti, javlja Sky News.

WhatsApp je privatan, s end-to-end enkripcijom, i suprotstavlja se pokušajima vlada da naruše pravo ljudi na sigurnu komunikaciju, zbog čega Rusija pokušava da ga blokira za više od 100 miliona ruskih korisnika – navodi se u saopćenju.

Nastavit ćemo činiti sve što možemo kako bismo omogućili end-to-end enkriptiranu komunikaciju ljudima širom svijeta, uključujući i Rusiju – poručili su.

Rusija je počela ograničavati neke pozive putem Telegrama i WhatsAppa, optužujući strane platforme da ne žele dijeliti informacije s organima za provođenje zakona u slučajevima prevara i terorizma.

Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
FIS

NAJNOVIJE

FIS

POVEZANE OBJAVE