Musa skroman u novoj pobjedi Reala

Košarkaši madridskog Reala, za koji nastupa i reprezentativac BiH Džanan Musa, slavili su protiv Basket Đirone rezultatom 92:79.

Madriđani su već nakon prve četvrtine imali dvocifrenu prednost, ali se katalonski klub uspio vratiti i na poluvrijeme otiči sa minusom od samo četiri poena (48:44).

Ipak, “Kraljevi” su ih uspjeli slomiti i stvoriti ključnu prednost u nastavku.

Kod pobjedničke ekipe se najviše istakao Vinsen Poirije (Vincent Poirier) sa upisanim dabl-dabl učinkom. Francuski centar je zabilježio 19 poena i 10 skokova, a pratio ga je i argentinski plejmejker Fakundo Kampaco (Facundo Campazzo) sa 17 upisanih poena.

Musa je odigrao 18 minuta u pobjedi svoje ekipe, a za to vrijeme je zabilježio sedam poena i dva skoka.

Ovo je bila 18. pobjeda za Real u 21 odigranom susretu i oni su uvjerljivo prva ekipa španske Endesa lige, dok je Đirona 13. na tabeli sa omjerom 8-13.