Muzaferija će u Norveškoj imati najbolji startni broj u karijeri, osiguran i TV prijenos

Najbolju bh. skijašicu Elvedinu Muzaferiju očekuje nova utrka superveleslaloma, a sutra će imati najbolji startni broj u svojoj karijeri.

Muzaferija će na stazu s rednim brojem 23, a utrka je na rasporedu od 11:00 sati s prijenosom na Eurosportu.

Muzaferija je odličnom utrkom u norveškom Kvitfjelu danas zauzela 9. mjesto sa zaostatkom od samo jedne sekunde i devet stotinki za pobjednicom Larom Gut-Behrami.

– Moje vrijeme tek dolazi. Sada već bolje poznajem stazu. Mislim da će sutra biti lakše ostvariti još bolji rezultat – rekla je Muzaferija nakon današnje utrke.

Podsjetimo, Muzaferija je u ovoj sezoni bila nadomak postolja u Svjetskom kupu, kada je završila na 4. mjestu na utrci spusta u švicarskoj Kran Montani i upisala najveći rezultat karijere. Također je prvi put u karijeri osvojila Evropa kup.