Na granici zaplijenjena roba “Michael Kors”: Pokušaj unosa robu bez prijave na GP Svilaj

Na granici zaplijenjena roba “Michael Kors”: Pokušaj unosa robu bez prijave na GP Svilaj

Pokušaj unošenja neprijavljene robe u Bosnu i Hercegovinu spriječen je na graničnom prelazu Donji Svilaj, gdje su službenici Uprave za indirektno oporezivanje BiH tokom redovne kontrole otkrili luksuzne proizvode skrivene u prtljagu putnika. Tokom večernje kontrole izvršen je pregled ličnih stvari bh. državljanina koji je ulazio u zemlju, a u njegovom koferu pronađena je neprijavljena roba poznatog brenda.

Radi se o većem broju papuča, patika, torbica i novčanika marke “Michael Kors”, čija je ukupna vrijednost procijenjena na oko 1.450 eura. S obzirom na to da roba nije bila prijavljena carinskim organima, službenici su je privremeno oduzeli, a protiv osobe će biti pokrenut prekršajni postupak.

Iz UIO BiH podsjećaju putnike da su obavezni prijaviti svu robu koju unose ili iznose iz carinskog područja, bilo usmenom izjavom ili drugim jasnim postupkom. Naglašavaju da se svaka roba koja nije prijavljena prije pregleda smatra neprijavljenom, što može imati pravne posljedice.

Također, iz ove institucije upućen je poziv građanima da prijave sve oblike nelegalne trgovine i carinskih prekršaja putem otvorene linije, uz napomenu da su prijave anonimne i besplatne.

Komentarišite članak:
Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
FISFISFISFIS

NAJNOVIJE

FIS