NAJAVA: Čelik u nedjelju na Bilinom polju dočekuje Slobodu

Jedan od derbija 6. kola BHT PL BiH će se odigrati na Bilinom polju, a snage će odmjeriti domaći Čelik i tuzlanska Sloboda.

Čelik i Sloboda su upisali svega po jednu pobjedu u prvih 5 utakmica, a da stvar bude gora, put do protivničke mreže pronašli su ukupno četiri puta, od toga je Čelik postigao tri, a Sloboda samo jedan gol i to u pobjedi na gostovanju u Vitezu. Čelik polako dolazi do svoje igre i pod imperativom je pobjede, bodovi su prijeko potrebni za miran nastavak sezone, a Vlado Jagodić sve više gubi simpatije među navijačima Slobode i naredna dva kola su prilika za njega da se iskupi za loše rezultate svoje ekipe, ali i da sačuva trenersku stolicu koja se u ovom trenutku sve opasnije drma, tako da bi na Bilinom polju trebali gledati jednu dobru utakmicu.

Sloboda je na Tušnju odigrala očajan susret i poražena je sa 0:2 od mostarskog Zrinjskog, iako je poraz mogao biti i uvjerljivi da nije bilo sjajnih odbrana Azira Muminovića, koji ruku na srce snosi krivicu za prvi gol Plemića, ali to nije povod da se sroza samopouzdanje mladog reprezentativca Bosne i Hercegovine i naposlijetku da ga se optuži za namještanje i puštanje golova. Čelik nije imao sreće na gostovanju kod Krupe i poražen je sa minimalnih 1:0. Po ko zna koji put ove sezone izostala je realizacija, a Zeničani su promašili i penal, odnosno šut Mahmutovića pogodio je samo stativu.

Sloboda je bila uspješnija u oba prošlosezonska međusobna duela. Tuzlaci su najprije slavili na Tušnju sa 2:0, golovima Aleksandra Subića i Asima Zeca u drugom poluvremenu. Identičan rezultat bio je i na Bilinom Polju, a za pobjedu su u periodu od 70 do 74. minute pogađali Sulejman Krpić i Asim Zec.

Utakmica se igra u nedjelju, 27.08.2017. godine sa početkom u 17.00h.