
Još se čeka sudski epilog nakon stravične saobraćajne nesreće koja se dogodila 29. aprila 2015. godine, kada je Huso Šarić, bivši savjetnik federalnog ministra rada i socijalne politike, vozeći se magistralnim putem Doboj – Zenica, prešao u suprotnu traku i udario u automobil autoškole AS, usljed čega je poginuo Senad Ridžal.
Amra Ridžal, kćerka stradalog instruktora, ogorčena je što ni nakon četiri godine u Općinskom sudu u Zavidovićima nije donesena presuda po potvrđenoj optužnici.
– Šarić, koji je izazvao nesreću, pokušava dokazati da je doživio moždani udar i da je to uzrok nesreće. Međutim, za osobu koja nema smetnje u govoru, prilikom hodanja i sjedenja, definitivno je suvišno to govoriti. Opće je poznato da osobe nakon moždanog imaju posljedice, ovdje to nije slučaj – govori Ridžal.
Ističe da je prvostepena presuda, u kojoj je Šarić bio oslobđen…
Nastavite s čitanjem klikom OVDJE.
Avaz – D. PAŠALIĆ