Nakon Salihovića, Džeko i Ibišević strijelci!

article-1298590950711-0d58f0fb000005dc-126207_636x336Edin Džeko danas je bio starter u utakmici protiv Cardiffa. Odlična igra je utjecala na to da Edin postigne i svoj prvi gol ove sezone i tako ušutka otočke medije.

Igrala se 52. minuta, Yaya Toure je gurnuo loptu prema Agueru, on ostavio za Džeku koji je povukao loptu i sa nekih dvadesetak metara ošutao i pogodio za vodstvo Citya. Nako toga je ekipa Cardiffa izjednačila. Do pred kraj drugog poluvremena Cardiff je preokrenuo rezultat u svoju korist pa je rezultat glasio 3:1 za Cardiff. Nakon toga je Negredo uspio dati još jedan pogodak u samom finišu utakmice, da bi konačan rezultat glasio 3:2. Džeko je zbog povrede brade izašao iz igre u 69.minuti, a zamijenio ga je Negredo.

Nadamo se da nije ništa ozbiljno i da neće utjecati na meč sa Slovačkom.

Ekipa Stuttgarta je danas bila gost kod Augsburga. Stuttgart nije pokazao neku igru i to ih je koštalo. Gubili su 2:0 do 42. minute. Tada je sudija dosudio jedanaesterac za Stuttgart, Vedad ibišević je šutao penal i pogodio.

Ovo je odličan uvod za meč protiv Slovačke jer su pogodila tri naša reprezentativca, te tako pokazali da su u odličnoj formi.