LIGA PRVAKA

Nakon sjajnih preokreta: PSG i Borusija Dortmund su prvi polufinalisti Lige prvaka

Fudbaleri Pari Sen Žermena i Borusije Dortmund prvi su polufinalisti ovosezonske Lige prvaka.

Parižani su u revanš susretu savladali Barcelonu rezultatom 4:1 i s ukupnih 6:5 izborili plasman u narednu rundu.

Kada je sve krenulo nizbrdo za Barcu

Loše je počelo po njih. Rafinja (Raphinha) je doveo Barcelonu u vodstvo od 12., ali su problemi za Katalonce krenuli isključenjem Ronalda Arauha (Araujo) u 29. minuti.

Osman Dembele je poravnao rezultat u 40. minuti, a sjajni Vitinja (Vitinha) u 54. donio preokret.

Onda je na scenu stupio Kilijan Mbape (Kylian Mbappe). Prvo je u 60. pogodio s bijele tačke, a onda je u 88. riješio sve dileme oko pobjednika ovog dvomeča.

U drugom meču je Borusija slavila protiv Atletiko Madrida rezultatom 4:2, te tako nadoknadila zaostatak iz prvog susreta od 2:1.

Uspjeh Bosanca

Na golove u Dortmundu smo čekali do 34., a onda smo u razmaku od pet minute vidjeli dva. Prvo je Džulijan Brandt (Julian) pogodio u 34., a pet minuta kasnije i Matsen.

Atletiko se nije predavao. Prvo je Mats Humels postigao autogol u 49., a onda je Anhel Korea (Angel Correa) vratio meč na početak golom u 64. minuti.

A onda dva brza gola izabranika Edina Terzića za polufinale Lige prvaka. Prvo je Niklas Fuklrug vratio “Milionere” u prednost u 71., a onda je Marsel Sabicer (Marcel Sabitzer) u 74. minuti ovjerio trijumf i plasman među četiri najbolje ekipe Evrope.

Sutra se igraju revanši između Mančester sitija i Real Madrida, odnosno Bajern Minhena i Arsenala.

PSG će u polufinalu igrati protiv Borusije Dortmund, dok će drugi polufinali par činiti pobjednici sutrašnjih duela.