NAPOKON: Damir Džumhur izborio plasman na Australian Open

Damir_Dzumhur_atp_431436861

Mladi bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur je prvi teniser koji se plasirao u glavni žrijeb jednog od najbitnijih Grand Slamova, a to mu je uspjelo nakon što je u posljednjem krugu kvalfikacija za sat vremena i 40 minuta savladao belgijskog predstavnika Rubena Bemelmansa i to rezultatom u setovima 2:0 (7:6, 6:3).

Svoj najveći uspjeh u karijeri ovaj mladi bh. teniser je postigao bez izgubljenog seta.

Prvi set protiv Bemelmansa Džumhur je dobio u tie-breaku pobijedivši 7:1.  U drugom setu Džumhur je dominirao, te tako slavio pobjedu od 6:3. Nakon što je osvojio break za 3:3 u gemovima, naš teniser više ništa nije prepuštao slučaju i bez problema je priveo meč kraju, te tako sebi osigurao mjestu na Australian Openu.

Protivnik našem Damiru u 1. kolu Biće Čeh Jan Hajek, trenutno 104. teniser na ATP listi.

Pobjednik ovoga duela u 2. kolu igrati će protiv bolje iz meča Ivo Karlović – Ivan Dodig.