Neatraktivnom utakmicom zatvoreno prvo kolo SP: RUSIJA – JUŽNA KOREJA 1:1

Prvo kolo Svjetskog prvenstva u Brazilu zatvorile su Rusija i Južna Koreja odigravši 1-1 u Cuiabi u drugoj utakmici skupini H. U vrlo neatraktivnoj i neefikasnoj utakmici glavne uloge odigrala su dva ruska reprezentativca Igor Akinfejev i Aleksandr Keržakov, koji su se pobrinuli za oba gola na utakmici.

Dvije momčadi nisu ponudile mnogo te prema prikazanom ih čeka borba za drugo mjesto. U vrućim i vlažnim uvjetima Rusija i Južna Koreja teško su se snašle, a o tome govori i samo jedan udarac u okvir u prvom poluvremenu kad je Ignaševič iz slobodnog udarca s 35 metara pucao u protivničkog golmana.

Nakon nekoliko poluprilika u prvih 45 minuta, Azijci su se na početku nastavka raspucali, no Akinfejev je, uz male poteškoće, ipak ukrotio udarce. No nije uspio onaj Keun-Ho Leeja u 68. minuti, koji je opalio s 20 metara, a Akinfejev umjesto da obrani il boksa, propušta loptu, koja mu prolazi kroz ruke čime je poklonio vodstvo Južnoj Koreji.

Rusija nije previše očajavala nakon velikog kiksa te se već u 74. minuti vratila u igru. Capellova momčad iskoristila je pomutnju u južnokorejskoj obrani, a nakon par odbijanaca, lopta je došla ravno na noge Keržakovu, koji zabija na 1-1 tri minute nakon što je ušao u igru. Obje momčadi u završnici su krenule po pobjednički gol, no morale su se zadovoljiti s bodom.

Najzadovoljnija remijem može biti Belgija, koja je najveći favorit za prvo mjesto, dok Rusiji, Južnoj Koreji i Alžiru preostaje borba za drugo mjesto.