Android
Nepoznate osobe zapalile šlep službu u Stocu

U mjestu Prenj, na području općine Stolac, u noći sa 4. na 5. januar 2026. godine zapaljeno je vozilo šlep službe u vlasništvu Nermina Selimića.
Kako saznaje portal Crna-Hronika, riječ je o namjerno izazvanom požaru, a materijalna šteta procijenjena je na oko 10.000 KM. Prema dostupnim informacijama, vozilo je u potpunosti izgorjelo, te je Selimiću onemogućeno dalje obavljanje posla.
Posebno zabrinjava podatak da su, samo dva dana prije požara, nepoznate osobe probušile sve gume na istom vozilu, što dodatno ukazuje na to da je riječ o ciljanoj i planskoj šteti.
– “Ne zna se ko je. Požar je podmetnut.
Šlep službom se bavim tri godine, a mehaničar sam već dvadeset godina. Tuga je šta su mi uradili” – izjavio je Nermin Selimić za Crnu Hroniku.
Slučaj je prijavljen nadležnim institucijama, a policija je obavila uviđaj. Istraga je u toku, dok mještani ovog kraja izražavaju zabrinutost zbog sve češćih vandalskih i kriminalnih djela.
Selimić se nada da će počinioci biti pronađeni i adekvatno sankcionisani, te apeluje na nadležne da učine sve kako bi se ovakvi incidenti spriječili u budućnosti.
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
POVEZANE OBJAVE














