Neslavan debi BiH, rukometni “Zmajevi” ostavili dobar dojam

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je porazom debitovala na Evropskom prvenstvu. Historijski meč u Trondheimu, u grupi D, pripao je domaćinima, Norvežanima, koji su slavili sa 32:26. Nikola Prce i društvo ostavili su dobar dojam protiv jednog od favorita prvenstva.

Izabranici selektora Bilala Šumana dobro su otvorili meč, poveli protiv favorizovanog protivnika. Dva puta smo imali maksimalno vodstvo od dva gola razlike kod rezultata 2:0 i 3:1, ali se domaćin nije predavao.

Kada su Norvežani poravnali na 3:3 počeli su lagano preuzimati inicijativu. U tim trenucima jedino što je čuvalo Bosnu i Hercegovinu da ne bude veliki zaostatak bili su Nikola Prce i golman Benjamin Burić.

Bh. rukometaši morali su doslovo “ginuti” za svaki gol, pravili su početničke greške što je na drugoj strani Norveška dobro kažnjavala.

Na odmor se otišlo sa 17:12 za domaćina.

Norvežani su bolje otvorili drugi dio. Već nakon nekoliko minuta otišli su na sedam golova razlike. Bilo je 19:12.

Najbolji rukometaši Bosne i Hercegovine nisu se predavali. Igrao se gol za golom, ali se razlika nije pretjerano “topila”.

I dalje smo dosta griješili, ali je borbenost držala naš tim da razlika ne bude veća. Na 15. minuta do kraja meča rezultata je bio 25:17 za domaćina što je značilo da će bodove bh. rukometaši morati potražiti u drugim mečevima. U tim trenucima intenzitet na utakmici je počeo polako da opada.

Pred kraj susreta raspucao se Marko Panić koji je postigao 5 golova, ali konačan rezultata se nije mijenjao. Drugi susret grupe D završen je 32:26 za Norvešku.

Šumanovi izabranici u nedjelju će igrati protiv Portugala, a u utorak protiv Francuske.

Ranije danas, rukometaši Portugala su u prvom susretu naše grupe D senzacionalno svladali Francusku sa 28-25 (12-11).