Android
NEVRIJEME STIŽE U BIH: Dok temperature obaraju rekorde, led već pogodio dio zemlje!

Bosnu i Hercegovinu danas je, uz ekstremno visoke temperature, zahvatila i nagla promjena vremena, piše 072info.
Dok je veći dio zemlje pod udarom rekordnog toplotnog talasa za mjesec juni, u pojedinim krajevima zabilježeno je snažno nevrijeme praćeno gradom.
Bosanski Petrovac danas poslijepodne pogodilo je jako nevrijeme sa ledom, koje je donijelo naglo zahlađenje i obilne padavine. Fotografije i snimci s terena pokazuju koliko se vrijeme promijenilo u svega nekoliko minuta.
Istovremeno, u drugim dijelovima Bosne i Hercegovine temperature su dosezale rekordne vrijednosti za kraj juna, što dodatno potvrđuje izražene vremenske ekstreme koji ovih dana pogađaju našu zemlju.
Meteorolozi upozoravaju da su i u nastavku dana mogući lokalni pljuskovi, grmljavina i nevrijeme u pojedinim područjima, zbog čega se građanima savjetuje oprez.
Foto: Eci Elvis Dunić
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
POVEZANE OBJAVE

























