Niželigaški fudbal na bh. način: Trener s terena tjerao vlastitog komesara za bezbjednost

Jedna od specifičnosti niželigaškog fudbala su brojni propusti u organizaciji utakmice, pa izuzetak nije ni Bosna i Hercegovina.

U subotu su na stadionu Jošik derbi utakmicu Druge lige FBiH grupa Sjever igrali Radnički iz Lukavca i Gornji Rahić. Susret je okončan pobjedom domaćina s 1:0.

Gosti iz Rahića su poslije utakmice objavili zanimljivu objavu u kojoj se žale upravo na propust sa susreta, a glavni akteri su bili trener domaćina Adnan Šubić i komesar bezbjednosti Amir Nurkić.

“Domaćin utakmicu završava sa 12 igrača, jer je komesar za bezbjednost uletio u teren u 90. minuti da se obračunava sa našim fudbalerima što delegat, naravno, “nije vidio”. Na slici vidimo i trenera domaće ekipe kako “vodi bitku” sa dotičnim, a sve to je promaklo delegatu današnje utakmice”, naveli su iz Rahića.

Inače, glavni susret utakmice bio je Franjo Ćulup iz Odžaka, dok je delegat susreta bio Joso Nedić iz Tolise.

Nakon sedam kola Radnički je stigao do 17 boda te je ostao lider na tabeli. Poraženi Gornji Rahić je ostao na 13 bodova te je nazadovao nekoliko pozicija.