Njemački niželigaš istopio Čelik

Fudbaleri Čelika poraženi su danas od njemačkog niželigaša Wattenscheida (3:0) u pripremnoj utakmici koja je odigrana u Antaliji.

Zenički klub već nekoliko dana nalazi se na pripremama u Turskoj, a ekipa Slavena Muse odigrala je danas novi pripremni susret. Protivnik Čelika bio je njemački niželigaš Wattenscheid koji je uspio da slavio sa 3:0.

Njemačka ekipa mnogo bolje je otvorila susret i već u četvrtoj minuti povela je sa 1:0 kada je napadač ovog tima iskoristio lošu reakciju odbrane i pogodio za 1:0. U nastavku meča Čelik je pokušavao da se vrati, no nije uspio u prvom dijelu ozbiljnije da ugrozi gol protivnika.

U drugom poluvremenu igralo se većinom na sredini terena, Wattensheid je na početku imao nekoliko solidnih prilika, ali se rezultat nije mijenjao. U nastavku je bilo dosta više nervoze na terenu, te nekoliko sukoba između igrača, ali sudija je uspio na kraju da smiri strasti.

Najbolju šansu na utakmici Čelik je imao u 70. minuti kada se jedan od igrača ovog tima našao sam ispred protivničkog golmana, ali nije uspio da zatrese mrežu. Ipak, samo nekoliko minuta kasnije Wattenscheid je kaznio promašaj Čelika i nakon sjajnog solo prodora jednog od igrača ovog tima stigao do vodstva od 2:0.

Pet minuta kasnije bilo je sve jasno jer je njemački tim po treći put zatresao mrežu Čelika. Nakon prekida u kaznenom prostoru najbolje se snašao štoper protivničke ekipe koji je lagano loptu pospremio u gol zeničke ekipe za 3:0 što je bio i konačni rezultat utakmice.