Android
Njemice u polufinalu Svjetskog prvenstva

Ženska rukometna reprezentacija Njemačke osigurala je mjesto u polufinalu Svjetskog prvenstva, nakon što je u Dortmundu savladala Brazil sa 30:23. Ovo je prvi put od 2008. godine da Njemice ulaze u polufinale velikog međunarodnog takmičenja.
U nastavku takmičenja, Njemačka će u petak u Rotterdamu igrati protiv pobjednika susreta između Francuske i Danske. Posljednji nastup njemačkih rukometašica u polufinalu Svjetskog prvenstva zabilježen je još 2007. godine.
Od samog početka, Njemice su nametnule snažan ritam i poveli 8:3 već u 12. minuti. Posebno su se istakle igračice zadnje linije, Viola Leuchter sa četiri i Emily Vogel sa pet pogodaka, dok je golmanica Katharina Filter ostvarila impresivnih 14 odbrana.
Brazil, predvođen Brunom de Paulom sa šest golova, pokušavao je smanjiti zaostatak. Sjajan doprinos pružila je i rezervna golmanica Renate Arrude, koja je upisala deset odbrana, što je omogućilo Brazilkama da deset minuta prije kraja približe rezultat na 25:22.
U završnici meča, Njemice su podigle tempo, postigle pet važnih golova i uz podršku domaće publike osigurale plasman među četiri najbolje ekipe svijeta prije odlaska u Nizozemsku.
Uz Njemačku, u polufinale su se plasirale i Norvežanke, koje su savladale Crnu Goru rezultatom 32:23.
Danas se igraju još dvije utakmice: Nizozemska protiv Mađarske u 18 sati, dok se meč Danske i Francuske igra dva sata kasnije.
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
POVEZANE OBJAVE










