NK Fortuna nakon jedanaesteraca savladala NK Čelik

Nogometaši Fortune danas su na pomoćnom terenu s umjetnom travom na Kamberovića polju u Zenici dočekali gradskog rivala Čelik u okviru četvrtfinala Kupa ZDK. Na kraju u sjajnom meču nakon regularnog dijela završeno je 2:2.

Boljim izvođenjem jedanaesteraca slavila je ekipa Fortune 5:4.

Iako na nogometne terene nije dozvoljen dolazak gledalaca, to nije spriječilo da se danas oko stadiona i na pruzi okupi skoro 1000 gledalaca, uglavnom navijača Čelika, koji su došli podržati crno-crvene.

Da će za odlazak u niži rang te rekonstrukcija u ekipe koju predvodi Pavle Skočibušić biti potrebno vrijeme i strpljenje pokazalo se i u današnjem meču.

NK Čelik je prvu šansu imao u 13. minuti kada iz slobodnog udarca sjajno šutira Selim Žuna, ali lopta pogađa prečku. Na novu šansu Čelika čekalo se do 34. minute, Mahmutović se oslobodio dvojice protivnika i šutirao, golman Bujak brani, a u nastavku akcije Žuna šutira preko gola. Kada Čelik nije postigao gol, onda je to Fortuna učinila iz prve šanse na utakmici.

Pogriješio je Husejnović iz Čelika, napravio je kontru, koju sigurno sprovodi u mrežu Besim Kolić za 1:0. Do kraja poluvremena još jedna šansa za Čelik, Žuna je lijepo šutirao sa 17 metara, lopta odlazi malo pored lijeve stative. S vodstvom domaćina 1:0 otišlo se na poluvrijeme.

U drugom dijelu uzbuđenja već na početku, prvo šansa za Čelik u 48.min, ali je loše šutirao Čičak, a onda prekid za Fortunu, te prečka Huzbašića u 49.min nakon ubacivanja s desne strane. U 54.minuti velika šansa za Mahmutovića bio je sam pred golmanom Bujakom, koji dobrim refleksom spašava domaćina. Minutu poslije i Kovač sam pred golmanom, ali pored gola.

U 63.minuti penal za Čelik, loptu je namjestio Selim Žuna, ali fantastični golman Bujak brani njegov udarac. I nastavak je donio potpunu ofanzivu Čelika, koji nisu mogli da nađu put do gola, ali ni da savladaju danas sjajnog Bujaka. Nova šansa u 70. minuti šutirao je Čičak, a nakon odbrane Bujaka, na pet metara od gola bio je Kovač koji prebacuje prazan gol.

Fortuna je izdržala do 72.minute, a onda korner za Čelik, izveo ga je Čičak, a najviši u skoku Žuna, koji pogađa glavom za 1:1, te se iskupljuje za promašeni jedanaesterac. Glavni sudija ipak nije “mogao” svirati i novi jedanaesterac za Čelik, nakon šuta Žune, lopta je pogodila jednog domaćeg igrača u ruku, ali glavni sudija je pokazao da se igra nastavi. I nakon mnoštvo napada NK Čelik, hladan tuš u 83.minuti, jedna gužva pred golom Čelika, griješi Sejmen, te Kolić postiže svoj drugi gol na današnjem meču za 2:1 vodstvo Fortune. U sudijskom vremenu penal za Čelik nakon sumnjivog prekršaja nad Mahmutovićem u 94.minuti. Siguran s bijele tačke je Gabrijel Popović za 2:2, što je bio rezultat regularnog dijela utakmice.

Nakon izvođenja jedanaesteraca bolja je bila NK Fortuna rezultatom 5:4, a junak je bio domaći golman Bujak koji je odbranio dva penala.