Nova pobjeda Denvera, Jokić fenomenalnom partijom zaustavio Lejkerse

Košarkaši Denver Nagetsa izvojevali su izuzetno tešku pobjedu na gostovanju Lejkersima u Los Anđelesu 114:106 i tako faktički ostali na diobi prvog mjesta zajedno sa Minesotom.

Ponovo je jedan od najzaslužnijih pojedinaca u redovima aktuelnog šampiona bio Nikola Jokić ubacivši 24 poena (9/20 FG, 4/4 FT) uz 13 skokova i 9 asistencija.

Gosti iz Kolorada su od prve minute uspostavili kontrolu nad utakmicom i zanimljivo je da su samo u tri navrata tokom čitavog meča ispuštali vođstvo.

U drugoj dionici prvi put stekli su dvocifrenu razliku, a kada je u trećoj bilo i petnaest poena viška djelovalo je da domaćin nema čemu da se nada. Posebno jer je napad Nagetsa funkcionisao sjajno.

Pa ipak, pad u igri Denvera u posljednjoj četvrtini bio je vidan, Lejkersi su uspjeli da izjednače na 94:94 po prvi put nakon početnih 0:0 i egal se održavao sve do rezultata 104:104, kada je uslijedila i presudna serija.

Džamal Marej je poenterski dirigovao, Jokić asistirao, što se ispostavilo kao dobitna kombinacija za skor 36-16.

Kanađanin je ubacio 29 poena uz 11 asistencija i 7 skokova, dok je Majkl Porter Džunior doprinio sa 27 i 8 uhvaćenih lopti.

Na suprotnoj strani se u prvom planu istakao Entoni Dejvis sa 32 poena i 9 skokova, dok je Lebron Džejms dodao 25 uz isti broj uhvaćenih lopti i 7 asistencija. “Jezeraši” poslije ovog meča ostaju deveti na Zapadu sa učinkom 27-26.