Nova rutinska pobjeda Barcelone: Fati načeo, Messi dokrajčio Leganes

Nogometaši Barcelone savladali su Leganes u 29. kolu španske La Lige rezultatom 2:0.Gostujuća ekipa je na Nou Camp stigla s očitom namjerom – primiti što manje golova i u tome je uspjela.

Leganes je odolijevao napadima Barcelone sve do 42. minute kada je na ivici kaznenog prostora Junior Firpo nekako uspio loptu dodati Ansuu Fatiju koji sjajno pogađa za 1:0.

Udrugom poluvremenu se na pogodak čekalo do 65. minute kada je pogodio Antoine Griezmann, no njegov pogodak je poništen zbog ofsajda nakon intervencije VAR–a.

Ipak, samo četiri minute kasnije pogodak je postignut regularno, i to sa bijele tačke. Lionel Messi je srušen u kaznenom prostoru, te je sam i preuzeo odgovornost i rutinski pogodio za konačnih 2:0.