Nova senzacija na Mundijalu, sjajni Japanci srušili Njemačku

Fudbaleri Japana priredili su novu senzaciju na Svjetskom prvenstvu u Kataru, jer su u prvom kolu grupe E nakon preokreta savladali favorizovanu Njemačku sa 2:1.

Nijemci su poveli sa penala, kada je Ilkaj Gindoan (Ilkay Gundogan) bio siguran egzekutor najstrožije kazne. “Elf” je imao prilika da udvostruči prednost, ali nije bilo drugog pogotka. Okvir gola su pogađali Serž Gnabri (Serge Gnabry) i Gindoan, a sjajnim intervencijama se istakao Suči Gonda (Suichi).

A onda u 75. minuti rezervista Ritsu Doan natrčava na odbitak nakon što je Manuel Nojer (Neuer) odbranio šut Takašija Minamina (Takashi). Devet minuta kasnije senzacionalan preokret. Takuma Asano je dobio dubinsku odbranu iz lopte, a onda savladao loše postavljenog Nojera.