Novak Đoković s lakoćom savladao Damira Džumhura u prvom kolu turnira u Dohi

Novak Đoković je s lakoćom savladao Damira Džumhura u prvom kolu ATP 250 turnira u Dohi. Najbolji teniser svijeta je slavio rezultatom 2:0 u setovima nakon samo 55 minuta igre.

Đoković je odmah poveo sa 3:0, a tek nakon desetak minuta igre naš najbolji teniser je došao do prvog gema u meču. Ispostavilo se da je to bio jedini gem za Damira u prvom setu koji j nakon samo 24 minute završen rezultatom 6:1.

Drugi set je bio veoma sličan prvom. Damir je uspio osvojiti samo svoja dva servis-gema, te je drugi set završen rezultatom 6:2.

Đoković, koji Džumhuru nije ponudio nijednu priliku za break, će sutra u drugom kolu igrati protiv Martona Fucsovica koji je sa 2:0 savladao Mariusa Copila.

Zanimljivo, Đoković i Džumhur će se ponovo naći sutra na terenu jedan protiv drugog, ovaj put u dubl konkurenciji. Novak igra sa bratom Markom, a Džumhurov partner je Dušan Lajović.