Android
NOVI KILOMETRI: Raspisan tender za dionicu autoputa do Sukobina.

Kompanija Monteput zvanično je raspisala tender za izradu idejnog projekta za dionicu Jadransko-jonskog autoputa koja se proteže od petlje Zaljevo do Sukobina. Ova dionica predstavlja ključnu saobraćajnu vezu na samoj granici sa Albanijom.
Ključni detalji projekta:
• Dužina trase: Dionica je duga 23 kilometra.
• Povezanost: Trasa nastavlja put od petlje Gradac do petlje Zaljevo, gdje se spajaju (preklapaju) autoput Bar–Boljare i Jadransko-jonski autoput.
• Vrijednost tendera: Procijenjena vrijednost za izradu projekta iznosi 2,6 miliona eura (bez PDV-a).
• Sadržaji: Planirana je izgradnja pratećih objekata poput benzinskih stanica, odmorišta, baza za održavanje i naplatnih rampi.
Značaj i planovi:
Ovaj koridor je već uvršten u Prostorni plan Crne Gore do 2040. godine. Realizacija ovog projekta trebala bi značajno unaprijediti ekonomski razvoj južnog dijela zemlje, osigurati kvalitetniju vezu sa susjednom Albanijom te bolje integrisati Crnu Goru u međunarodne saobraćajne tokove.
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
POVEZANE OBJAVE














