“Nula” Barselone i Reala prvi put od 2002. godine!

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali jeste odlične igre i šansi na obe strane. Za nijansu bolje počela je Barsa, Suares nije dobro primio loptu poslije akcije Mesija i Albe, a onda je uslijedio pritisak Reala koji je trajao dobrih petnaestak minuta.

Najbolja prilika propuštena je u 17. minutu – poslije centaršuta sa desne strane najviši u skoku bio je Kazemiro, dobro je šutirao, a Pike je izbacio loptu sa gol linije. Uslijedio je pritisak Reala, koji je možda i oštećen za penal posle starta Lenglea na Varanu, ali ostalo je 0:0.

Valverde je u dva navrata izvrsno šutirao, oba puta Ter Štegen je dobro reagovao, a i domaći tim je imao dvije vrhunske prilike.

U 31. minutu je Alba ubacio loptu sa lijeve strane, Kurtoa ju je izbio do Mesija, koji šutira iz prve, ali Serhio Ramos je sjajno postavljen i izbija loptu sa tri metra ispred svog gola. Deset minuta kasnije isti tandem stvara šansu – Mesi je idealno dodao u prostor, utrčao je Alba i šutirao iz prve, ali pored gola.

U sljedećem kolu Barselona dočekuje Alaves, dok Real Madrid na svom terenu za rivala ima Atletik Bilbao.

Barselona (4-3-3): Ter Štegen – Semedo (Vidal 55′), Alba, Lengle, Pike – De Jong, Buskec, Roberto – Mesi, Suares, Grizman (Fati 83′).
Real Madrid (4-3-3): Kurtoa – Karvahal, Mendi, Varan, Ramos – Valverde (Modrić 80′), Kros, Kazemiro – Bejl, Isko (Rodrigo 80′), Benzema.