Nurkić podbacio u ubjedljivom porazu Portlanda od Los Angeles Clippersa

Najbolji bh. košarkaš Jusuf Nurkić postigao je četiri poena te upisao 10 skokova i jednu asistenciju u ubjedljivom porazu Portlanda od Los Angeles Clippersa rezultatom 116:86.

Već nakon prve dionice bilo je jasno da se Portland neće dobro provesti u ovom susretu, a domaći tim je već na prvoj pauzi imao prednost od 14 poena razlike. Bilo je 31:17.

Portland se do poluvremena tek u nekoliko navrata uspio približiti jednocifrenom zaostatku, no bilo je jasno da Clippersi u potpunosti kontrolišu ovaj susret i na poluvrijeme su otišlo s prednošću od 56:42.

Kada su domaći igrači u trećoj četvrtini došli do prednosti od 30 poena bilo je jasno da dileme oko pobjednika nema, a do kraja susreta mirno su održali prednost i na kraju slavili rezultatom 116:84. Najbolji igrač meča bio je Kennard koji je ubacio 23 poena, dok se u redovima Portlanda istakao McCollum koji je ubacio 20 poena.

Najviše je razočarao Lilard koji je ubacio “samo” 12 poena, a podbacio je i naš Nurkić koji je ubacio samo četiri poena, no imao je 10 skokova i dodao jednu asistenciju.