Odbojkašice “Čelik-R” slavile u Odžaku

U okviru 11.kola Prve Federalne ženske odbojkaške lige, odbojkašice Čelik-R  slavile su važnu pobjedu u Odžaku rezultatom 3:1 i tako ostale u borbi za prvo mjesto.

Zeničanke su bolje otvorile meč i već u prvom setu pokazale domaćim odbojkašicama da nemaju šta tražiti u ovom ogledu. Prvi i drugi set zeničanke su rutinski riješile u svoju korist rezultatima 25:19 i 25:22.

Treći set je bolje otvorila domaća ekipa koja je do kraja seta imala prednost i u konačnici riješila treći set u svoju korist 25:22 i dale tračak nade da bi se mogle vratiti u meč. Blagu psihološku prednost su domaće imale u četvrtom setu i sve do kraja seta imale prednost i set poen pri rezultatu 24:23. Ekipa Čelika-R je ipak hladnije glave ušla u tu dionicu meča. Spasile su zeničanke set poen i na kraju slavile 26:24.

Ovo je deseta pobjeda ekipe koju sa klupe vodi Ruždija Radončić u 11 odigranih kola. Trenutno se nalaze na drugom mjestu sa tri boda manje od ekipe Srebrenika.

Za ekipu Čelik-R su nastupile: Radončić, Smailović, Bušatlić, Halilović, Krehmić, Duraković A., Duraković L., Šaip i Ibrišimović.