Odbojkaška reprezentacija BiH savladala Albaniju

Seniorska muška reprezentacija Bosne i Hercegovine u 2. kolu Srebrne lige u dvorani Mejdan pobijedila je Albaniju sa 3:2.

U prvom setu poen za poen se igralo do 12:12, a onda su reprezentativci BiH preokrenuli na 17:14, pa na 19:15.  Stečenu prednost izabranici selektora Duška Nikolića teškom mukom su sačuvali i nakon velike bitke set riješili u svoju korist 31:29. Bosna i Hercegovina je imala pet, a Albanija dvije set lopte.

Albanija je konkretnije otvorila drugi set i povela 5:1, nakon čega je selektor BiH zatražio time out. Na krilima sjajnog Osmanovića reprezentacija BiH je prvi put povela u drugom setu 14:13, a njegov fenomenalni sevis donio je prednost sve do 17:13.

Ne predaju se ni Albanci. Izjednačavaju na 18:18, nakon čega selektor Nikolić zove novi time out. Albanci rade seriju 6:0 i vode sa 20:18 u drugom setu. Do kraja seta su sačuvali prednost i slavili sa 25:20. U trećem setu do 16:16 se igralo poen za poen. Reprezentacja Albanije je iskoristila greške reprezentacije BiH i povela sa 19:16. Do kraja seta reprezentacija BiH je izjednačila na 23:23, ali je reprezentacija Albanije set uspjela riješiti u svoju korist rezultatom 26:24 za 2:1.

U četvrtom setu do 8:8 se igralo izjednačeno, a onda reprezentacija BiH stiče osjetniju prednosti 12:8. Poslije time outa reprezentativci BiH nastavljaju s dobrom igrom i vode 15:9. Reprezentacija BiH odličnom igrom zaključila je četvrti set 25:18 za 2:2.

U četvrtom setu sjajan start reprezentacije BiH. Poveli su sa 3:0, 7:2 i zasluženo slavili sa 15:8 za ukupnih 3:2. U prvoj utakmici 2. kola B grupe Sebrne lige Rumunija je savladala Sjevernu Makedoniju rezultatom 3:2.  U 3. kolu BiH gostuje u Rumuniji 1. juna, a revanš je 4. juna ponovo u Mejdanu.