Odlični rezultati “INTERNACIONALA” na BH SARAJEVO OPEN-u 2023.

Zenički Karate klub INTERNACIONAL nastupio je na BH SARAJEVO OPENU 2023.. izbornom takmičenju za djecu, kadete, juniore, U21 i seniore koje je održano u Sarajevu u dvorani “Goran Čengić” na Grbavici 1. i 2.aprila u odličnoj organizaciji Karate saveza Federacije BiH!

Na ovom takmičenju nastupilo je 105 karate klubova iz pet država sa 876 učesnika! Ekipa INTERNACIONALA nastupila je sa šest takmičara u disciplinama kate i kumite! U najjačoj konkurenciji karatisti INTERNACIONALA osvojili su četiri medalje, dvije zlatne, jednu srebrnu i jednu bronzanu.

Medalje su osvojili:ANIS KARIĆ, dvije zlatne u diciplini kate i borbe; INDIR BAŠIĆ, bronzana u disciplini kate i Kata tim (Anis Karić, Dženan Šušić i Rejhan Arnaut), srebrna, dok je Hrustić Ahmed eliminisan u borbi za medalju i zauzeo 5. mjesto!

Najuspješniji takmičar na ovom Kupu je naš takmičar ANIS KARIĆ sa osvojene dvije zlatne i jednom srebrnom medaljom! Ovim nastupom karatisti INTERNACIONALA potvrdili su odličan rezultat ostvaren na nedavno održanom Federalnom prvenstvu!

U narednom periodu slijede nastupi na Državnom prvenstvu BiH krajem aprila, a potom učešće na takmičenjima po Programu KS FBiH i Balkanskom prvenstvu za djecu! Uprava Kluba čestita osvajačima medalja i trenerima!