Ogroman požar na deponiji u BiH, građani upozoreni da ne izlaze vani zbog dima

Ogroman požar na deponiji u BiH, građani upozoreni da ne izlaze vani zbog dima

Zvaničnici Grada Mostara uputili su upozorenje građanima da zbog velikog požara i dima sa deponije Uborak ne provode vrijeme na otvorenom. Veliki požar jutros se proširio deponijom, a iznad Uborka je crn oblak dima.

Iz Profesionalne vatrogasne jedinice rečeno je da je požar prijavljen jutros u 9:15 sati, a na teren je izašlo sedam vatrogasnih vozila i 15 vatrogasaca.

Portal Bljesak javlja da gori glavno skladište, objekti i radne mašine, a svi radnici su evakuisani. Pred deponiju Uborak je stigao i gradonačelnik Mario Kordić.

Vatrogasci koji su na terenu su poručili da je stanje kritično.

Na terenu se nalaze i pripadnici policije, hitne pomoći, a u pomoć su stigli i pripadnici Oružanih snaga BiH.

Također, iz zraka djeluje i air tractor koji će pomoći u gašenju požara velikih razmjera.

Komentarišite članak:
Pročitano ukupno 217 puta, 217 pregleda danas
Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
FISFISFISFIS

NAJNOVIJE

FIS