OKK Čelik bolji od Gradine Srebrenik

Važnu pobjedu ostvarili su košarkaši Čelika. U derbi susretu 15.kola A1 lige u Areni Zenica pred oko 400 gledalaca slavili su protiv Gradine iz Srebrenika sa 75:72.

Poluvrijeme je bilo 41:37.Čelik je bolje otvorio susret i imao prednost sve do isteka prve četvrtine kada su gosti izjednačili na 20:20. Na polovini druge četvrtine domaći su poveli poenima Ibrahimkadića sa 29:27. U finišu prvog dijela koševima Begića  i Mešinovića, Čelik je prvo poluvrijeme riješio u svoju korist sa 41:37. Treći period okončan je sa 56:48. U  dramatičnoj završnici trojka Begića donjela je prednost Čeliku sa 74:69. Uzvratio je Golijanin takođe sa tri poena i 74:72. Iz slobodnog bacanja Ibrahimkadić je postavio konačnih 75:72.

Kod domaćih najefikasniji bili su Avdibegović i Bilić sa 13,Ibrahimkadić je ubacio 17 a Begić 18 poena. Kod Gradine Hasić je ubacio 14 a Golijanin 17 koševa.